„Budou to sváteční dny, v Holešově uslyšíme jazyky různých národů. Nad nimi ale bude jeden, který je bude spojovat a ladit do naprostého souznění a porozumění: jazyk hudební," poznamenal vzletně umělecký ředitel festivalu Karel Košárek.

Podle něj má Holešov štěstí, že má v sobě město historickou a kulturní tradici. „Díky ní kulturní život a duch dýchá mnohem barevněji a intenzivněji než leckde jinde," míní Karel Košárek.

Letošní program začíná už ve čtvrtek koncertem špičkového italského komorního orchestru Streicheracademie Bozen pod taktovkou švýcarského dirigenta Kaspara Zehndera. O půl osmé večer přednesou v hlavním sále zámku skladby Ernesta Blocha, Carla Philippa Emmanuela Bacha, Giovanni Bottesiniho a Nina Roty.

Druhý koncert v podání Zemlinského kvarteta pak přijde na řadu hned v pátek. Program složený ze skladeb Wolfganga Amadea Mozarta, Bohuslava Martinů, Josefa Suka a Antonína Dvořáka se sólisty Kasparem Zehnderem a Kamillou Schatz začíná o půl osmé večer. Další koncerty festivalu jsou připraveny na říjen a listopad. (pku)

Program festivalu:

26. září v 19.30 hodin: Streicheracademie Bozen

27. září v 19.30 hodin: Zemlinského kvarteto

11. říjen v 19.30 hodin: Clarinet Factory a Petr Nikl

25. říjen v 19.30 hodin: Martina Janková a Collegium 1704

5. listopad v 19 hodin: Filharmonie Zlín a Jana Bouškova