První zájemci o předvedení svého pěveckého talentu byli podle organizátorů na místě castingu už po sedmé hodině. Poslední dorazili po čtvrté hodině odpolední. Kromě Zlínského kraje přijeli i lidé zOlomoucka či Hodonínska.

Casting jsme sledovali ONLINE

„Mám připravenou písničku Most přes minulost. Trému nemám, chci to prostě zkusit," řekla šestnáctiletá Romana Hýžďalová ze Zlína, která se vloni zúčastnila i castingu na soutěž Superstar. X-factor si nenechala ujít také proto, že se výběr soutěžících konal právě ve Zlíně. „Sedmdesát kilometrů není zas tak daleko,“ zdůvodnil cestu do Zlína čtyřiatřicetiletý podnikatel Jan Mlčoch z Olomouce. Stejně jako koordinátor projektu Adam Kotalík, tak i Mlčoch a řada starších interpretů ocenil to, že konkurz není limitovaný věkem zpěváků. Soutěžit mohou lidé od patnácti do sta let. Představit se také mohly pěvecké skupiny. „Pestřejší oproti Superstar je i to, že role poroty bude aktivnější. Dříve byli porotci mimo soutěžící, ale teď budou jejich producenty. Budou snimi každodenně ve styku a pomáhat jim,“ vysvětlil Kotalík.

Včera vybírala postupující porota složená zpěveckých pedagogů. Castingu se zúčastnila široká věková paleta. Několik zájemců o titul vítěze X-factor má patnáct let, naopak nejstarší má devětasedmdesát. Do dnešního kola jich postoupilo sedmasedmdesát, včetně šesti vokálních skupin, Dnes vybere a ty úspěšné bude soutěží provázet textařka Gabriela Osvaldová, hudebník a producent Ondřej Soukup a legenda českého bigbítu Petr Janda. Výherce soutěže získá možnost natočit své skladby na hudební nosiče a navíc prémii jeden milion korun.