„Výstava představuje biotopy center měst, městských parků, sídlišť, kanalizací, řek a zahrad," vyjmenoval ředitel muzea Jiří Stránský. Návštěvníci se tak mohou seznámit s typickými druhy živočichů, kteří tato prostředí obývají.

Zjistí také, jak městský ruch ohrožuje život zvířat a jak se jeho podmínkám přizpůsobují. Výstava je doplněna videozáznamy z hnízdění drozda zpěvného a hrdličky zahradní, které zachycují stavbu hnízda, nakladení vajíček, vylíhnutí a krmení mláďat a první nesmělé pokusy o létání: jejich autorem je amatérský ornitolog a fotograf Jiří Novák.

Jedním z biotopů, které výstava představuje, je například kanalizace, kterou doplňuje společnost VaK Kroměříž dokumentací o přestavbě úpravny vody v Kroměříži a čističky odpadních vod v Hulíně.

„Výstava má výrazné výtvarné pojetí, obsahuje desítky dermoplastických preparátů ryb, ptáků a dalších živočichů. Obohacena je také velkoplošnými fotografiemi, texty, videem a interaktivními prvky," dodal Stránský s tím, že expozice vznikla ve spolupráci s Ornitologickou stanicí Muzea Komenského v Přerově.