V pátek ve 20.45 hodin se na nádvoří kroměřížské radnice koná zahájení festivalu, po kterém bude následovat koncert Dua Amadeus, v rámci něhož zahraje Hana Feltlová na housle a Stanislav Malý na kytaru.

Od 21:15 začne projekce amerického filmu Amadeus, pokud by bylo nepříznivé počasí, bude oscarový snímek režiséra Miloše Formana promítnut v sále Klubu Starý pivovar.

Sobota bude ve znamení Rokokových hrátek, které se od 15 do 18 hodin odehrají na Piknikové louce Podzámecké zahrady. Pro děti a jejich rodiče je připraven hravý program, v němž nebude chybět loutkové divadlo, loutkoherecké dílny, hudební bloky dětských sólistů nebo zapůjčení historických kostýmů.

Další akcí bude beseda Vzpomínky na… Amadea, která se uskuteční ve středu 10. června od 18 hodin v sále kina Nadsklepí. Mezi hosty budou nejen kroměřížští pamětníci, kteří byli při natáčení Formanova filmu Amadeus, či spolutvůrci filmu.

Vedle toho nebudou chybět ani projekce krátkých filmů či výstava fotografií a artefaktů z natáčení ze sbírek A. Slugoně.

O závěr slavností Vivat Amadeus se postará divadelní představení MOC ART aneb Amadeus v Brně (Strašná mela), které ve čtvrtek v divadelním sále

Domu Kultury uvede od 18 hodin Divadlo Husa na provázku Brno. Vstup na všechny akce, které se konají v rámci slavností Vivat Amadeus, je zdarma, výjimkou je pouze představení Divadla Husa na provázku: vstupné tam vyjde na 300 korun. (hed)