Přehlídky se zúčastnily regionální soubory Rozmarýnek a Malý Hanáček z Kroměříže, Malý Ječmínek z Chropyně, Hulíňáček z Hulína, Zrníčko a Klásek z Holešova. Přijel také Klebetníček z Vyškovska. „Úroveň byla velice dobrá. Je to soutěž pro soubory z regionu, ale přijely i odjinud. Z Vyškova se chtěli zapojit, protože u nich se soutěž nekonala,“ prozradil za pořadatele Josef Olišar.

Holešovské soubory Zrníčko a Klásek přijely na přehlídku prý jen s cílem podpořit.

„Pořadatelé nás sem pozvali, tak jsme se přihlásili. Protože naše děti jsou mnohdy hodně malé, připravili jsme si jen takové minivystoupení s názvem Jaro,“ svěřila Jarmila Vaclachová, vedoucí holešovského volnočasového střediska TyMy, pod nímž soubory fungují.

Pětadvacet dětí ve věku od čtyř do osmi let pak tvoří kroměřížský soubor Rozmarýnek, který funguje při tamní základní škole Slovan. „Vystupujeme hlavně v rámci školy nebo při oslavách města. Jezdíme také na přehlídky,“ sdělila vedoucí Jana Nováková.

Na Vítání jara bojovaly děti, a ty si soutěž náležitě užily. Do kroje se například oblékla jedenáctiletá Tereza Janálová. „Jsem ze souboru Hulínáček. Baví mě to tam, jsem v něm už asi rok. Protože jsou v souboru mí kamarádi a bratr, zapojila jsem se do něj také,“ vyjádřila se školačka.

Do krajského kola přehlídky dětských hanáckých souborů, které se bude konat v dubnu v Prostějově, nakonec postoupil vyškovský Klebetníček a kroměřížský Rozmarýnek.