Odstartuje tam totiž už třiatřicátý ročník tradiční celostátní prodejní akce pro zahrádkáře, zahradníky, zemědělce, chalupáře či chataře nazvaný Floria Věžky 2009. Potrvá do 10. května, otevřena je každý den od 9 do 17 hodin.

„Pro návštěvníky jsme letos připravili novinku. Jedná se o výstavu květinových vazeb tulipánů, narcisů a lilií,“ láká návštěvníky za pořadatele Hana Králová.

Chybět na ni nebude ani tradiční sortiment, jako zahradní technika a nábytek, okrasné dřeviny, cibuloviny, chemikálie, expozice ovocných stromů, sazenic balkónových květin, krbů nebo košíkářského nábytku.

„Mělo by tu být tři sta vystavovatelů a prodejců převážně z celého Česka, přijedou ale také z Polska,“ poznamenala Králová.

Jarní Floria podle ní každoročně přiláká více než padesát tisíc návštěvníků. A na nápor hostů se proto už teď pečlivě připravují i v obci. „Upravujeme parkovací plochy. Spolupracujeme i s policí při zajišťování bezpečnosti provozu. Jarní výstava je totiž nejvíce navštěvovaná,“ uzavřel starosta Věžek Bedřich Gardavský.