Support Lesbines jsou hlavním tahákem letošního festivalu. „Snažíme se je do Rožnova dostat už tři roky, konečně se to podařilo,“ říká s radostí ředitelka pořádající kulturní agentury T klub Lenka Vičarová.

V jiný den než pátek prý nebylo možné festival pořádat, soboty má totiž muzeum obsazené. Návrat zpět do amfiteátru Na stráni ve Valašském muzeu v přírodě pořadatelé vítají. Loni totiž museli festival přesunout do areálu koupaliště Eroplán z důvodu oprav pódia v muzeu. „V době festivalu bylo spravené, ale vrátit zpět se již nedalo,“ okomentovala.

I letos si přijdou na své vyznavači různých žánrů hudby. „Snažíme se festival pojmout jako rodinný. Různé styly hudby neomrzí, neoposlouchají se a je to tak zajímavější,“ míní Vičarová.

Na začátku festivalu se divákům představí rockový muzikant David Koller, spoluzakladatel zaniklé skupiny Lucie. „Festivalové vystoupení nabídne hitový průřez celou jeho dosavadní kariérou,“ prozradila organizátorka.

Starší publikum pak ocení podle slov Vičarové například Petra Spáleného s Apollo bandem, který se neobává žádného směru. „Pohybuje se od rocku a popu přes country music až k experimentální tvorbě,“ vyjmenovala.

Návštěvníci festivalu si mohou dále užít vystoupení rockové partičky Redone s frontmanem Václavem Bártou alias Noidem. Na pódiu se představí po boku bubeníka Miloše Meira, basisty Jaryna Janka a kytaristy Jiřího Urbana.

Výraznou výjimkou z festivalového výběru je pražská punková legenda Visací zámek. Kapela má za sebou dvě a půl desetiletí vystupování. „Lidé, kteří by nikdy nepřišli na punkovou hudbu ji uslyší a třeba změní názor. Minimálně si rozšíří obzory,“ komentuje s úsměvem Vičarová.

S tím že snad i letos přijde kolem tisícovky diváků. Záleží však na počasí. „Ať si lidé vezmou deštníky, pláštěnky a igelit pod sebe,“ radí Vičarová.

Pro návštěvníky nebude chybět široká nabídka jídla i pití. Na své si přijdou i vegetariáni. Programem festivalu bude tradičně provázet Karel Prokeš.

Začátek festivalu pořadatelé stanovili na pět hodin odpoledne.