„Po loňském úspěchu, kdy jsme si od tamních obyvatel vyslechli nejedno poděkování a prakticky jen pozitivní ohlasy, jsme letos neváhali a oslovili vedení domova znovu," vysvětlil lokální šéfredaktor kroměřížské redakce Deníku Lukáš Pařenica.

Společné zpívání je podle něj ideální příležitostí, jak zpestřit především těm starším seniorům svátky. „Mnozí z nich by se navíc vzhledem ke zdravotnímu stavu třeba na náměstí ani přijít podívat nemohli," poznamenal.

Vedení domova si loňské zpívání skutečně pochvaluje. „Akce se lidem u nás moc líbila a proto nás těší, že jsme byli s nabídkou na zpívání osloveni i letos," netajil se ředitel zařízení Radovan Ředina.

Podobně jako v loňském roce se také na letošní akci bude s Deníkem podílet smíšený pěvecký sbor AVE z Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži pod vedením sbormistra Jakuba Macka. „Rádi bychom si kromě pětice společných koled připravili také vystoupení s některými našimi skladbami. Pár jich zařadíme ještě před koledami na rozehřátí, další pak po nich," slibuje sbormistr.

A do třetice stejně jako loni: přijít si zazpívat koledy a užít si předvánoční atmosféru může opět i veřejnost. Akce se koná v prostorné vstupní aule domova a loni si ji nenechala ujít třeba i starostka města Daniela Hebnarová. „Myslím, že je dobře, že se podobné akce dělají. Babičky i dědečkové byli moc milí a dokonce si se sborem zazpívali, myslím, že je to potěšilo," řekla Deníku.

Přijít si zazpívat ale samozřejmě můžete i vy, a to nejen v Kroměříži. Nově se totiž k akci připojila například mateřská škola v Lutopecnech či obecní úřad ve Vrbce: i tam se tak příští středu od 18 hodin rozezní pětice společných koled.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU