Studenti Gymnázia Zlín Lesní čtvrť natočili snímek, který nemá na středoškolské úrovni obdoby. Na motivy knihy, kterou napsali žáci jedné z baťovských pokusných škol, natočili žáci celovečerní film s názvem Tři dny na Měsíci. Nejedná se tedy o historickou zprávu, ale o science-fiction.

Tehdejší studenti si v ní představují budoucnost Zlína, konkrétně rok 1950. „Naši žáci se rozhodli této práce chopit a ve svém volném čase vytvořili celovečerní film. Obsah povídky značně přetvořili a soustředili se také na vykreslení Jana Antonína Bati, jehož osoba aktuálně dochází morálního očištění. Snahou studentů bylo vykreslit entusiasmus a futuristické představy předválečných studentů,“ vysvětlil ředitel gymnázia Jan Chudárek.

Film vznikal něco přes rok. Samotné psaní scénáře zabralo půl roku. „V jeho psaní jsme se opírali o naši předlohu. Sedmdesát let starou povídku, kterou napsali žáci Baťovy školy. Zajímaly nás hlavně ideje starého Zlína a postava Jana Antonína Bati,“ řekl režisér snímku a zároveň maturant gymnázia Michal Matulík.

Projekce začne v 18 hodin.