Na druhý svátek vánoční, si tak lidé mohou přijít vychutnat atmosféru Vánoc plnými doušky.

„Koncert se odehraje od 17 hodin v krásných prostorách kostela Nanebevzetí Panny Marie v Holešově," potvrdila manažerka pěveckého sboru Moravské děti Jana Slovenčíková. Kromě toho v programu vystoupí i pěvecký sbor Plamínek 3. Základní školy Holešově.

Vánoční koncert se bude nést ve znamení tradičních koled, lidé se však mohou těšit i na novinky. „Stěžejním programem je cyklus vánočních písní a koled od Jiřího Temla, Splnilo se písmo svaté," řekla manažerka.

Nebudou však podle ní chybět ani další písně a koledy, které k Vánocům prostě patří.

„V programu Plamínku budou české koledy a přibližně další tři písně v moderních úpravách třeba i od Čechomoru," netajila se Slovenčíková.

Moravské děti a soubor Plamínek nebudou v kostele sami. „Pěvecké sbory bude doprovázet orchestr studentů a absolventů kroměřížské konzervatoře," konstatovala manažerka sboru.

Vánoce bez Moravských dětí by podle ní však už v Holešově ani nebyly Vánoce. „Vzhledem k tomu, že sbor oslaví za dva roky čtyřicáté narozeniny, znamená to, že nejméně třicet let touto akcí tradičně rozdává mezi lidi pohodu a dopřává jim opravdu svátky klidu," dodala Slovenčíková.

AUTORKOU JE EXTERNISTKA VENDULA PUDELKOVÁ