„Vzpomínkový koncert se konal u příležitosti nedožitých šedesátin tohoto legendárního českého bluesového hudebníka, kytaristy, hráče na foukací harmoniku a skladatele,“ upřesnil lídr kapely Cestující hudba Petr Vítek.

Skupina z Nivnice návštěvníkům představila dvacet skladeb, většina jich pochází z devadesátých let. „Jsou to písně například od The Band, Jamese Tylora či Boba Dylana. Největší přínos Petra Kalandry byl v tom, že tyto zahraniční skladby počeštil, a ty jsou teď v repertoáru mnoha českých bluesových a funkových kapel,“ vysvětlil Vítek.

Petr Kalandra za svůj relativně krátký život působil také v několika kapelách, konkrétně Marsyas, A.S.P.M. a Blues Session. Nazpíval také pár písní pro film Tankový Prapor.

„Věříme, že se na něj nezapomene, ale chceme tomu také trochu přispět. Proto hrajeme tyto vzpomínkové koncerty, šedesátiny by Petr oslavil letos 10. března,“ doplnil lídr kapely, který má na starost hlaví zpěv, kytaru a foukačky.

Dalšími členy Cestující hudby jsou kytarista Petr Chrastina, baskytary se ujal Tony Švejnar, konga a percuse ovládá Milan Rábek a za bicími kraluje Marcel Gabriel.

Příznivci blues si je mohou v kroměřížském regionu poslechnout příště v sobotu 10. dubna ve Wechově Dvoře v Kroměříži.