Jedná se už o dvanáctý ročník akce, kterou organizuje holešovský místostarosta a sám také malíř Rudolf Seifert. „Historie společných výstav nejprve malířů a později i dalších výtvarníků z Holešova a okolí je ale podstatně starší. Pořádal je už v padesátých letech profesor holešovského gymnázia František Růžička," poznamenal za holešovskou radnici Karel Bartošek.

Letošní Letní iluze je v porovnání s loňským ročníkem poněkud méně autorsky obsazena, na kvalitě však neztrácí.

„Jsou zde vystavena díla devětadvaceti autorů. Minulých rok jich vystavovalo pětatřicet," dodal Karel Bartošek. I tak je prý podle něj rozhodně na co se dívat. „Ze všech vystavených děl přímo sálá opravdové výtvarné mistrovství, velké a obdivuhodné nadšení a zápal autorů pro tohoto nádherného koníčka," míní.

Výstava byla slavnostně zahájena ve čtvrtek 14.8. „Vystoupení účastníků letošní holešovské Letní školy barokní hudby obohatilo vernisáž o krásný hudební zážitek," konstatoval Karel Bartošek.

Letní iluze bude v prostorách zámeckého suterénu k vidění až do 28. října a opravdu stojí za to si ji prohlédnout.

„Jedná se o vrcholnou výstavní akci holešovské výtvarné sezóny, která zdařile mapuje, co se děje v ateliérech či skromnějších kuchyních holešovských, tedy našich výtvarníků," uzavřel Karel Bartošek.

AUTORKOU JE EXTERNISTKA VENDULA PUDELKOVÁ