„Bezmála patnáct set lidí je slušná návštěvnost. Potvrdilo se, že Úprka je lidem blízký, jeho dílo dokumentuje prakticky všechny kouty Moravy,“ vysvětlil ředitel Městského kulturního střediska v Holešově Pavel Chmelík.

Díky nálezu kreseb z roku 1917, podle kterých později vznikaly litografické tisky, mají o výstavu v Holešově velký zájem také odborné časopisy a společnosti.

„Od září chceme výstavu nabídnout také žákům a studentům základních a středních škol. Chystáme pro ně výukové programy, díky kterým se dozví fakta o životě a díle Joži Úprky, ale například i to, jak se dělá taková výstava,“ nastínil Chmelík.

Podobný program bude zároveň nabízet i nedávno opravená barokní hvězdárna, kde se zase mohou děti věnovat zeměpisu a astrologii.

Současná výstava Joži Úprky by mohla být symbolem toho, že se do zámku v Holešově vrací život. Zámek sám prochází v posledních letech kompletní rekonstrukcí za desítky milionů korun. Už v listopadu v něm začne fungovat hudební klub a od příštího roku by se do něj měly začít postupně stěhovat všechny kulturní instituce města.