„Dopolední blok v prostorách Domu kultury v Kroměříži zajistí například Muzeum romské kultury z Brna, Muzeum židovské kultury z Prahy nebo zástupci vietnamské a řecké komunity. Velký zájem je také o hudebně preventivní program Radka Bangy s názvem Když chceš, tak to dokážeš,“ řekla ředitelka pořádající školy Jana Vítková.

Loutkový a divadelní sál naplní soubor neslyšících JAMU Brno i Divadlo Líšeň z Brna s komorní stínohrou inspirovanou starými indickými příběhy, blok pro školy a školní družiny nabídne tvůrčí a prezentační dílny.

Vizuálně i artisticky neobvyklý program předvede brněnský spolek IQ Roma servis, prostory Domu kultury se stanou také dějištěm setkávání se zajímavými tématy, například hebrejskou abecedou a židovskými zvyky, úvodem do tajů japonské kaligrafie či výukou tanců inspirovaných slovenským folklorem.

Vrcholem 3. ročníku akce bude pak od 18 hodin koncert skupiny Gipsy.cz se zpěvákem Radkem Bangou za symbolickou cenu 20 Kč: o distribuci místenek, které jsou dostání za symbolickou cenu dvaceti korun, se stará VOŠPS a SPgŠ Kroměříž prostřednictvím e-mailové adresy: a.dittrichova@ped-km.cz. (hed)