Taneční přehlídka se konala po celý den a měla několik kategorií. Soutěžilo se jak ve standardních, tak i latinskoame­rických tancích.

Podle Aleny Stárečkové z kroměřížského Tanečního klubu Gradace vše probíhalo podle plánu.

„Náš klub má zatím dvě první místa a také, druhé i třetí v různých kategoriích, takže očekávání bylo splněno. Dopoledne se soutěžilo v standardních tancích, po obědě pak byla na programu latinská část, kde bylo naše očekávání podobné," řekla Stárečková, která byla zároveň jedna z organizátorek ak­ce.

Podle ní se do soutěže přihlásilo okolo dvě stě šedesáti párů. „Přijely i čtyři ze Slovenska. Soutěž hodnotili zkušení porotci, musí jich být vždy lichý počet s tím, že nejméně je pět. První kola dávají křížek tomu páru, který postupuje dál, rozdají tak šest křížků za každý tanec. Ve finále hodnotí tak, že nejlepší pár dostane jedničku a tak dále. Sečtou se body za každý tanec a potom se sečtou známky za jeden tanec, napíše se kolikátý pár skončil," vysvětlila systém soutěže Stárečková.

Mezi nejlepšími se umístil pár ze Slovenska, konkrétně z tanečního klubu Extra dance team Bratislava.

„V Kroměříži jsme poprvé a líbí se nám tu. Konkurence sice nějaká byla, ale porazili jsme je,"usmívali se po finále kategorie Junioři II B Matej Gajdošík a Barbora Budošová.

Všechny taneční páry prý přijely do Kroměříže pro vítězství. „Trénujeme čtyřikrát týdne, někdy i pětkrát, většinou hodinu a půl. V Kroměříži jsme už na soutěži byli. Jsme dobře připravení, tak určitě vyhrajeme," věřil si před začátkem například pár Josef Kubát a Veronika Navrátilová, který soutěžil v latinskoame­rických tancích.