Přesto má ale jeho taneční skupina za sebou několik úspěšných účastí na soutěžích: naposled se předvedla v Přerově, kde získala čtvrté místo.

„V naší kategorii bylo dvanáct předtančení, i proto je to pro nás úspěch," vysvětluje Marek Meluzín.

První místo i cenu poroty pak získala M Dance crew na taneční soutěži ve Zlíně, které se zúčastnily amatérské taneční skupiny nejen ze Zlínského kraje. V jejich věkové kategorii street dance bylo celkově třináct předtančení, se svým vystoupením se jim podařilo vybojovat první místo.

„Vyhráli jsme první místo a navíc cenu poroty, což je podle mě velký úspěch a moc si toho ceníme. Po vyhlášení jsme byli opravdu překvapeni, vůbec jsme to nečekali," přiznává Marek Meluzín.

Nervozita před vystoupením na soutěži prý bývá mezi děvčaty občas hodně znát. Po půlročním trénování předtančení si i ještě pár minut před vystoupením opakují jednotlivé pasáže a snaží se prvky zvládnout co nejlépe.

„Jde o to mít radost z pohybu a tancování. Nejsme skupina prahnoucí po úspěchu. Je potřeba trénovat, ale našim cílem není se udřít k smrti, ale pobavit se u toho a užít si to," shrnul vedoucí skupiny.

Prvky do choreografií společně sestavují Marek Meluzín a Jitka Kutrová. Inspirují se od jiných tanečníků i vlastními nápady, vždy se však drží vlastního stylu.

„Tancujeme street dance, je to kombinace různých stylů. Neděláme jen klasický hip hop, ale snažíme se mít vystoupení pestrá a styly kombinovat," vysvětlil Marek Meluzín.

Stát se součástí taneční M dance crew může kdokoliv, kdo má rád tanec. Nové tváře mezi sebou rádi přivítají. Věkem ani pohlavím není členství omezeno.

„Fungujeme ve složení od třinácti do třiačtyřiceti let. Věk rozhodně nerozhoduje. Podmínkou je, aby lidé byli příjemní a tanec je bavil," shrnul Marek Meluzín.

Přijít si zatancovat se skupinou mohou zájemci každé úterý na Dům kultury od osmnácti do dvaceti hodin a v sobotu od patnácti do sedmnácti hodin.