„Tehdy jsme si mysleli, že dívky omdlévají kvůli nám. Až později nám došlo, že je to kvůli špatně odvětranému prostoru,“ směje se jeden z členů skupiny Aleš Lehký.

To však v kulturním domě, kam v sobotu večer skupina v rámci svého combackového turné dorazila, nehrozilo.

„Chceme nastavit nový systém koncertů. Smyslem je vyplnit dobu mezi létem a plesovou sezónou, kdy akcí zas tak moc není. Proto jsme se rozhodli, že vytvoříme akci s názvem Taneční mejdan,“ vysvětlil Deníku organizátor večera a moderátor Rádia Haná Mirek Karásek. Podobných akcí podle něj bude asi pět do roka a v žádné nebudou chybět speciální VIP hosté.

„Program bude založený nejen na aktuální muzice, ale taky na hudbě z osmdesátých a devadesátých let. Dneska jsme zvolili skupinu Lunetic, která jede své comebackové turné. Večer je tedy především určen lidem mezi pětadvaceti až pětatřiceti lety. Právě oni totiž na této muzice vyrůstali,“ shrnul během večera Karásek.

Na kapelu si pamatuje i Denisa Kačenková z Kroměříže.

„Ve svých zhruba sedmi letech, kdy byla skupina nejpopulárnější, jsem byla ještě malá na to, abych křepčila na jejich koncertech,“ říká s úsměvem dvacetiletá dívka, ale dodává, že některé písně se jí později do mysli vryly a spojily se s příjemnými zážitky.