„Nahradili jsme firmu, v letošním roce budou vystavovat drobní prodejci skla, ale i porcelánu. Nechceme tradici přerušit. Příští rok se uvidí, záleží, jak to s Crystalexem dopadne,“ potvrdil starosta obce Tomáš Hořelica.

V tomto roce se poprvé přesune program jarmarku z Dělnické louky u Valašského národního divadla na nové náměstí. Dojde na folklor, country, dechovku, ale i šerm. „Lidé uvidí na vlastní oči výrobu skla a broušení, sami si mohou nechat něco vybrousit,“ lákal starosta.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout zdejší sklárny. Nebudou chybět ani prodejní stánky plné broušeného skla a dalších řemesel. „Stánky budou jako obvykle lemovat místní komunikaci,“ upozornil řidiče Hořelica.

Kulturní program zahájí v deset hodin ráno skupina scénického šermu Štramberk, která divákům předvede Pohádku o králi Artušovi. Po něm zahraje Ludvík Matyščák a následně country skupina Grassband Karolinka. „Od druhé hodiny vystoupí vsetínský folklorní soubor Jasénka,“ doplnil starosta.

Hlavní hvězdou bude Ivan Mládek, který zahraje s Banjo Bandem a vystoupí s Lenkou Plačkovou, známým bavičem Milanem Pitkinem a Ivo Pešákem. V podvečer se divákům ukáže dětská jazzová hudební skupina Poškoláci. Vystoupí ještě pražská hudební skupina Bank Holiday a jarmark zakončí taneční zábava se skupinou Duo Vera.