Starší lidé podle organizátorů často nevědí, kde získat informace o službách jim určených, město se jim proto snaží vyjít vstříc.

„Vytvořili jsme program přednášek, který by se právě těmito tématy zabýval. Postupně se na to nabalovala i další témata jako bezpečnost, nekalé praktiky prodejců, volný čas a podobně," řekla za pořadatele Jarmila Číhalová.

Den obohatil i kulturní program, aby si to zejména senioři užili a dobře se pobavili. „Vystoupila proto například stará garda Sokola nebo naopak svěřenci dětského domova," dodala organizátorka.

Kromě toho pobavila všechny účastníky především závěrečná část akce. „Jejím tématem bylo Chceme se líbit bez ohledu na věk. Spousta seniorů totiž chodí pravidelně do společnosti či do divadla, vystoupení kadeřnice, kosmetičky i modní přehlídku proto všichni ocenili," vysvětlila Jarmila Číhalová.

Slíbila také, že podobné akce by se v Kroměříži mohly opakovat. „Pokud lidé vyhodnotí, že se jim den líbil, určitě budeme v podobném duchu pokračovat i nadále," potvrdila organizátorka.

A samotní senioři byli spokojeni. „Jsem ráda, že jsem přišla. Přednášky byly zajímavé a člověk se zde dozvěděl spoustu nových věcí, které by jinak hledal těžko. Ne každý totiž ovládá třeba internet, aby si vše našel," poznamenala třeba Marie Konečná z Kroměříže.

Na setkání však podle ní nešlo jen o přednášky. „Moc se mi líbilo, že se nás tady sešlo tolik. Člověk si aspoň za celý den pořádně popovídal a potkal známe, které dlouho neviděl," usmála se důchodkyně. 

VENDULA PUDELKOVÁ