Zatímco před dvěma lety se prezentoval dvěma soubory (první evokoval romantický příběh Krásky a Zvířete, ve druhém se nechal inspirovat muzikálem Edith a Marlene, přičemž mu zapózovaly protagonistky úspěšné ostravské inscenace Hana Fialová, držitelka Ceny Thálie 2014, a Eva Zbrožková), letos představí soubor dvaceti portrétů Soni Drábkové, členky kroměřížské taneční skupiny M dance crew KM.

„Tisíc tváří černovlásky je už, nevím ani kolikátá kolekce, s níž jdu s kůží na trh," říká autor. „Je u toho i moje milá modelka Soňa Drábková, kterou jsem si loni vyhlídl na Dni tance v Kroměříži. Kupodivu se nebránila, ani když jsem jí sdělil, že by měla na fotkách připomínat třeba Konstance Mozartovou, Matu Hari, Josephine Baker, Lídu Baarovou nebo Martu Kubišovou ze šedesátých let," vzpomíná fotograf s tím, že pomocnou ruku podali kroměřížští kadeřníci Soňa Beňová a Jan Janíček, paruky zapůjčila Věra Lapčíková.

Úkolu dotvořit na fotografiích druhý plán se zhostili Hana Tupá–Houšťová, Gabriela Nováková nebo Radim Mikula, i tentokrát si autor nechal fotografie přenést na plátna o rozměru 45×75 cm.

„Velký dík patří mému kamarádovi, textaři Vladymu Grycovi, který vymyslel název kolekce, či Janě Ledinové, která složila na základě dojmu z fotek několik básniček," dodává Robert Rohál. Spokojena je i Soňa Drábková. „Podle mého názoru nejde o žádné retro, ty fotky na mě působí spíše nadčasově," uzavírá.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU