Na letošní ročník byli pozváni hlavně umělci, kteří slaví významné jubileum. Žbirkovi tak ke kulatým narozeninám popřeje Regata velkým závěrečným ohňostrojem, kapela Olympic zase při příležitosti 50 let své existence potěší prvních dva tisíce návštěvníků DVD Procházka historií, které bylo natočeno v Malostranské Besedě v roce 2012. Rozdávat se bude u vstupu do areálu.

Nebude samozřejmě chybět tradiční přehlídka plavidel na vodním kanálu. Soutěžit se bude také v přejezdu vodní lávky, návštěvníci se mohou projet na dračích lodích anebo se projít po vodní hladině v zorbingové kouli.

Městské kulturní středisko (MKS) Holešov jako spolupořadatel akce navíc připravilo pro zájemce poloviční vstupné na všechny památky a výstavy. „Prohlédnout si mohou interiéry zámku, Malé muzeum kovářství a Šachovu synagogu včetně židovského hřbitova a slavné hrobky rabína Šacha. Zámecká galerie nabízí několik výstav," podotkla mluvčí MKS Dana Podhajská.

Holešovská regata

Na oblíbené akci nebude chybět ani stánek Kroměřížského deníku: zájemci se mohou setkat se zástupci redakce včetně šéfredaktora a dozvědět se leccos zajímavého o naší práci, případně si přímo na místě pořídit výhodné předplatné našich novin.

Děti zase pobaví při letošním ročníku regaty Městské divadlo Zlín s plovoucí pohádkou O Človíčkovi a také holešovské Středisko volného času Tymy s připravenými soutěžemi a hrami. Program nabídne také taneční workshopy s Radiem Zlín anebo kuchařskou show Tescoma s Ivanem Vodochodským. Pro ty, kteří přijedou na kole, je k dispozici úschovna bicyklů zdarma a také možnost stanování na louce. (red)

Bohatou fotogalerii a video z letošního ročníku Holešovské regaty najdete už během víkendu na našem webu!