Přednáška představí v Holešově hraběnku Elvíru z Vrbna

Holešov – Životní osudy druhé manželky Rudolfa Vrbny a princezny bavorské představí dnes od 17 hodin ve studovně Městské knihovny v Holešově přednáška nazvaná Hraběnka Elvíra z Vrbna. O ženě, která významným způsobem ovlivnila historii a život v regionu, bude přednášet Jana Petrová ze Státního zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou. Akci pořádá knihovna společně s MKS Holešov, Městským muzeem a Vlastivědným kroužkem, vstupné činí 25 korun.

Svatomartinské hodování nabídne ochutnávku vína 
i jarmark

Kroměříž – Svatomartinské hodování se ve středu 11. listopadu od 10 hodin koná na Hanáckém náměstí v Kroměříži. „Těšit se lidé mohou na přehlídku toho nejlepšího, co čeští a moravští vinaři letos vyprodukovali, k poslechu i tanci pak zahraje cimbálová muzika Dubina," podotkl vedoucí odboru cestovního ruchu kroměřížské radnice Pavel Zrna. Součástí akce je i jarmark, který nabídne to nejlepší z jídla i pití v teplých a studených variacích, vstup je zdarma.

Muzeum Kroměřížska hostí další ročník konference Židé a Morava

Kroměříž – Už dvaadvacátý ročník konference nazvané Židé a Morava bude ve středu 11. listopadu hostit Muzeum Kroměřížska. Jednotlivé příspěvky si lidé mohou poslechnout v Přednáškovém sále muzea v budově na velkém náměstí v Kroměříži, k zakoupení tam bude i jednadvacátý svazek ediční řady vydávané k jednotlivým ročníkům setkání a také starší čísla od roku 1994. Na místě bude vybírán konferenční poplatek 100 korun (netýká se přednášejících)­.

Holešovské středisko TyMy vystaví dětské práce o Karlu IV.

Holešov – Zahájení výstavy prací dětí, které se zapojily do výtvarné soutěže věnované osobnosti Karla IV, připravili na čtvrtek 12.listopadu v holešovském SVČ TyMy.

„V příštím roce si připomeneme 700 let od narození tohoto významného panovníka a proto padl výběr tématu právě na středověk. Pedagogové spolu se svými žáky z několika škol regionu vytvořili krásná a hlavně zajímavá dílka, která stojí za zhlédnutí. Na jaře by měly právě tyto práce zdobit prostory hradu Lukov," poznamenala za holešovské centrum Barbora Winklerová.

Vernisáž se koná ve čtvrtek v 17 hodin v prostorách CVČ TyMy. „Oceníme na ní také nejúspěšnější malé výtvarníky. Výstava bude otevřena v naší Malé sklepní galerii až do do pátku 20. listopadu," dodala pracovnice centra.

Koncert holešovského sboru pomůže 
s opravou kostela

Stará Ves, Holešov – Na benefiční koncert latinské scholy Beati Cantores z Holešova zve římskokatolická farnost ve Staré Vsi na Přerovsku. „Akce se koná tuto neděli 15. listopadu od 15 hodin v tamním kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Staré Vsi, výtěžek bude určen na opravy tohoto novogotického kostela," dodala kronikářka obce Jaroslava Odstrčilová.