Podle odborníka je základem zejména dobře a dlouze zpracované těsto. Ddekorativní pečivo, které není určeno k jídlu a na Valašsku se tradičně využívá ke zdobení vánočních stromů, není podle něj nijak těžké.

„Jde hlavně o praxi, samozřejmě záleží trošku na kvalitě mouky, těsto musí být velmi důkladně zpracované, řekl Petr Hába, který se výrobě různých figur z vizovického pečiva věnuje více než pětadvacet let.

„Za roky se člověk naučí rozumět nebo vyciťovat materiál. Ví, co si může dovolit, aby to neprasklo, aby se to nedeformovalo. Jsou to spíš detaily dané praxí, je taky třeba aspoň nějaký výtvarný talent," míní tvůrce.

Na výrobu stačí podle jeho slov obyčejná hladká mouka, na zadělávání těsta jen voda. K vytváření různých detailů používá nůž, nůžky, hřebínek či pinzetu, jako oči různých zvířátek nebo figurek slouží semínka. Petr Hába se řemeslu naučil od své maminky, která patřila k významným tvůrcům ve Vizovicích.

„Před více než pětadvaceti lety jsem jí začala občas pomáhat, pak jsem se postupně dostal k vlastní práci. Poté, co maminka zemřela, stejně jako většina lidí ze starší generace, která to ve Vizovicích vyráběla, jsem se snažil řemeslo udržet," řekl.

Vyrábí figury s drobnými detaily, se svou matkou vytvářel i více než metr velké betlémy s desítkami figur.

„Největší zájem je o drobné ozdoby na stromeček, svícny, podkovy. Mimo Vánoce se dělají věnce s figurálními motivy, dárky ke svatbám a výročím," podotkl Petr Hába, který se věnuje také pěstování léčivých rostlin.