„Udělali jsme ji spontánně, a proto se program nevztahuje k žádnému konkrétnímu datu. Chtěli jsme taky, aby se akce nesla v příjemném a veselém duchu, ne truchlivém,“ přiblížil záměr pořadatelů vedoucí souboru Handrlák Jiří Lůčný.

Do vzpomínkového večera přispěly vystoupeními všechny kunovické folklorní spolky. Představily se děti ze souborů Kunovjánek, Merlínek, Malý Handrlaček, Handrlaček a Děcka z Kunovic. Nechyběli ovšem ani členové Handrláku, Ženského sboru z Kunovic či bývalí zástupci Kunovjanu.

„Hudební doprovod zajistily cimbálové muziky Lintava, Ohnica, Hora, Kunovjan a muzikanti Základní umělecké školy v Uherském Ostrohu,“ doplnil Lůčný. Zpestřením programu byla výstava fotografií, věnovaná památce folkloristky.

Ludmila Habartová byla zakladatelkou a choreografkou dětského souboru Handrláček, ze kterého před šesti lety vznikl dospělý soubor písní a tanců Handrlák. Podílela se na vzniku festivalu Kunovské léto, pracovala v kulturní komisi města a byla neodmyslitelnou součástí kulturních a společenských akcí.

Více se dočtete ve středu 31. října v týdeníku Slovácké noviny

Přečtěte si také:

Kunovské léto přerušila smrt

Při nehodě na přejezdu v Kunovicích zahynula řidička