To však nebude s největší pravděpodobností potřeba. Vizovické trnkobraní s pořadovým číslem 44 letos počasí zřejmě nepokazí. Kulturní svátek pro milovníky dobré hudby pod širým nebem startuje už dnes a skončí v neděli 21. srpna.

„Věřím a doufám v obvyklou návštěvu okolo dvaceti tisíc lidí. Ti většinou reagují právě na počasí, ale to snad letos vyjde,“

říká s nadějí pořadatel tohoto tradičního multižánrového festivalu Zdeněk Jurásek. Z kulturního hlediska považuje za největší divácké lákadlo letošního ročníku Trnkobraní kapelu Nightwork.

„Vloni udělali dobrou show, a tak jsme je pozvali znovu. Budou možná ještě lepší,“ myslí si Jurásek, jenž se svěřil také s tím, na které vystoupení se těší on osobně. Je to moldavská skupina Zdob Shi Zdub.

„Na Východě jsou velmi populární a věřím, že budou bavit i lidi ve Vizovicích. Opravdu na ně vsázím.“

A ubytování? Nejtypičtější pro Trnkobraní je stan. Ti, kteří takový nocleh zvolí i letos, by neměli mít problémy.

„Pro stanové městečko jsme pronajali maximální možné prostory. Jsme připraveni i na to, že by do Vizovic přijelo více lidí než v minulých letech,“ ubezpečil Jurásek. Ten také láká návštěvníky do areálu R. Jelínek na další novinku.

„Zásadní změnou je nedělní program. Bude totiž celý zdarma, a uvítáme proto každého, kdo na festivaly jinak vůbec nechodí,“ vyzdvihl dobrou zprávu pro případné zájemce. Důvod takové změny je podle něj jasný.

„Vizovice přesně v neděli oslaví 750 let od svého založení a my to bereme jako oslavu, na které by neměl nikdo chybět,“ vysvětlil.

O klidný průběh festivalu a dodržování pořádku ve městě se budou starat také zlínští policisté. Na Trnkobraní připravili několik opatření.

„V místě a době konání budou přes den i v noci hlídat situaci desítky policistů. Sledovat budeme i příjezdové cesty do Vizovic, kde se nesmí parkovat,“ popsal mluvčí policie Josef Havela. Po celou dobu festivalu ve městě platí také uzavírky několika ulic.

„Jedná se o místní komunikaci Masarykovo náměstí za zadní stranou parkoviště u radnice, ulici Štěpskou a U radnice takto vznikne i označené parkoviště stejně jako v dřevařských závodech,“ vyjmenoval Havela.

Řidiči, kteří na Trnkobraní přijedou vozem, mají možnost u policie vyzkoušet také hladinu alkoholu v krvi. U strážníků se mohou ujistit orientační dechovou zkouškou.

„Této služby mohou návštěvníci využít u sokolovny na rohu ulic Tyršova a Slušovská,“ dodal Havela