„Jedná se o celoevropský projekt, kdy je návštěvníkům představována netradičním způsobem současná evropská literatura," vysvětlil David Zapletal za Europe Direct.

Číst se bude v pravidelných půlhodinových intervalech na třech místech, zájemci o literární putování tak mohou v průběhu večera navštívit Hotel u Zlatého kouhouta, kde bude číst Jana Štěpánová dílo Místnost od španělského autora Jonase Karlssona.

V Expozii Karla Kryla na Starém pivovaru následně představí Romana Blažková Žízeň, knihu kterou napsal Gerritsen Esther z Nizozemska, od Marcely Kořínkové pak na Arcibiskupském zámku zájemci uslyší ukázku z knihy Jak doplavat domů od Deborah Levy z Velké Británie.

„Spojením zajímavého textu, místa a originální prezentace usilujeme o vytvoření kulturního zážitku pro širokou veřejnost. Knihy, ze kterých se bude číst, vybrali pracovníci zahraničních kulturních institutů ze sdružení EUNIC. Ukázky budou číst herečky ochotnických spolků a divadla," dodal David Zapletal. Vstup je na všechna místa zdarma, čtení začne v osmnáct hodin a vždy v půlhodinových intervalech bude pokračovat až do jednadvaceti hodin.