Součástí slavností bude šest koncertů a výstava o historii města Bystřice pod Hostýnem. „Jedná se především o festival komorní hudby, ale snažíme se vždycky zařadit i žánr, který by oslovil i jiné posluchače, než milovníky klasiky,“ poznamenala mluvčí radnice Barbora Janečková.

V letošním roce organizátoři vsadili na vystoupení Dana Bárty. „Představí se v jazzové podobě, která pro něj není až tak typická. Vystoupí na nádvoří zámku a podle prodaných vstupenek je zřejmé, že je zájem o koncert velký,“ pochvaluje si mluvčí.

Velkou návštěvnost si slibuje i od závěrečného koncertu, na kterém zazní hudba z archivu letního sídla olomouckých arcibiskupů, kterým byl zámek v Kroměříži. „Slavnosti nepovažujeme jen za místní událost, chceme jimi oslovit i lidi v širším okolí, proto doufáme, že k nám najdou cestu,“ podotkla Janečková.

První den bude v zámku v 19 hodin zahájena také výstava nazvaná Bystřice 1368 – 2008. „Ve třech výstavních sálech nabídne návštěvníkům například exkurzi do nejstarší historie, ukázky archeologických nálezů z Hostýna a Obřan nebo doklady keltského osídlení regionu,“ nastínila mluvčí.