Místem vesnického veselí, jehož součástí byl také jarmark výrobků dětí a učitelů z tamní mateřské a základní školy, bylo prostranství u obecního úřadu.
„Je to naše tradiční akce. Hrozně moc se nám tu líbí. Těšili jsme se na všechno, sejde se tu bezva parta. Ze všeho nejvíce jsem se těšila na řízky, muziku a čerstvé masenko,“ smála se v průběhu akce Ludmila Kratochvílová ze sousední obce, z Količína. „My se tu cítíme jako doma, stejně tak z Rymic se jako doma cítí v naší obci,“ dodala Kratochvílová.

Hlavně kvůli Mikuláši přišel zase Jan Očadlík se svou rodinou.

„Bydlím hned naproti. Chodíme sem pokaždé. Zabijačka nás moc neláká, protože je pořádáme také v rodině,“ svěřil se Očadlík.

Zabijačku v Rymicích připravují už pátým rokem. „Aby první návštěvníci měli už v sobotu ráno něco na zub, rozhodli jsme se jedno prase zabít už v pátek, druhé přišlo na řadu v sobotu o půl osmé,“ řekl starosta obce Josef Fuksa.

Oba vepři byli podle něj úctyhodné kousky.

„Jedno vážilo 245 kilo, druhé 190,“ vyčíslil rymický starosta.

Mastnotu z vepřových pochoutek je dobré zapít, proto byl součástí zabijačky také čtvrtý ročník koštu slivovice, na kterém se sešlo rovných dvacet vzorků.