Klání se zúčastnili studenti z nejrůznějších gastronomických škol a soutěžilo se v několika kategoriích: v té nazvané Junior Cocktaile první tři místa obsadili studenti z Hotelové školy v Chrudimi, titul Junior Mistr Kávy získala Hana Kösslerová z Poličky a v kategorii Junior Flair odbornou porotu nejvíc zaujal Lukáš Jílek z Bzence. Studenti kroměřížské hotelové školy se tentokrát na předních příčkách neumístili.

„V kategorii Mistr Kávy soutěžící připravovali samozřejmě kávu a nějaký nápoj z ní. Barmani pak měli zadání lehce alkoholického, hodně perlivého míchaného nápoje s použitím ginu," informoval za Českou barmanskou asociaci garant soutěže Radek Poláček.

Hodnotila se technická část, kde se dbá na správnou přípravu, použití inventáře, dodržení přihlášených receptur a samozřejmě chuť, vzhled a vůni.

„U zajímavé kategorie nazvané Flair se pak hodnocení z větší části skládá z předvedené šou a spojení s publikem, důraz je ale kladen samozřejmě také na technickou část," dodal Radek Poláček.