Akci připravilo muzeum společně s kroměřížským odborem kultury a cestovního ruchu. „Snažili jsme se připomenout nejen seriál, ale především jeho tvůrce, významného kroměřížského rodáka Miloše Macourka," podotkl mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Seriál Arabela spojují s městem Kroměříž hned dvě osobnosti. „Scénář napsal Miloš Macourek a jednu z nezapomenutelných rolí čarodějnice v něm ztvárnila Jana Andresíková, která je rovněž kroměřížskou rodačkou," připomněl mluvčí.

Lidé, které oblíbený seriál v dětství okouzlil, by si jedinečnou výstavu originálních barrandovských kostýmů určitě neměli nechat ujít. „Kostýmy Arabely, Rumburaka, Xénie, Vilibalda, Viga a dalších včetně legendárního kouzelného prstenu budou vystaveny v Muzeu Kroměřížska od 20. června až do 31. srpna," konstatoval Zrna.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 19. června v Muzeu Kroměřížska. „Mezi hosty, kteří už potvrdili účast, bude režisér Václav Vorlíček a vdova po panu Macourkovi Jiřina Macourková," dodal mluvčí radnice.

Na televizních obrazovkách se v kostýmech národu představila řada vynikajících českých herců.

„Mohli jsme v nich vidět Janu Nagyovou, Vladimíra Dlouhého, Vladimíra Menšíka, Stellu Zázvorkovou, Jiřího Lábuse, Janu Brejchovou, Jiřího Sováka a mnohé další," vyjmenoval Zrna. Součástí výstavy bude podle něj i spousta dalších aktivit a zábavy a to nejen pro děti.

 VENDULA PUDELKOVÁ