„Je to příběh o zapomenuté anglické rodině, v níž zemřel otec. Následně se řeší jeho závěť, kvůli které se všichni povraždí,“ přiblížil děj Petr Škrabal alias právní zástupce rodiny Hamilton Penworthy.

Hrobku Morkovští ochotníci sehráli letos už popáté, zhlédnout ji doposud mohli například lidé v Litenčicích, Pačlavicích či Morkovicích.

Oproti jiným představením, která si nastudovali v minulých letech, je tato jejich hororová komedie přece jen v něčem jiná: diváci totiž neposlouchají reprodukovanou hudbu, nýbrž živou.

„Domluvili jsme se letos se členy souboru, kteří nehrají, že vytvoříme kapelu a uděláme si vlastní hudbu. Máme několik otextovaných písní,“ pochvaluje si jeden z hudebníků Milan Kadlec.

Vyměnit teplo domova za návštěvu divadla se rozhodl například Lukáš Majda z Kvasic. Prý ho k tomu přiměli i známí.

„Byli už dříve na Morkovských ochotnících a říkali, že to byla docela sranda. Navíc chtěla jít má přítelkyně, i když mně se, upřímně řečeno, moc nechtělo, ale pak máme pokračování v hospůdce,“ prozradil Majda. „Občas je potřeba zajít za kulturou“, tvrdí zase Petra Pavlišová z Otrokovic, a proto se přišla podívat na Hrobku. „Navíc to spoluorganizují mé kamarádky. Nikdy jsem to neviděla, tak se těším,“ řekla před zahájením Pavlišová.