Kapela Hannibal Lecter z Kroměřížska

Křesty nového alba se konaly v Morkovicích a Kojetíně. Podle manažera a baskytaristy kapely Zdeňka Jasinského byla příprava dost náročná.

„Měl jsem trochu obavy, aby se nám podařilo cédéčko dokončit, všechno se ale podařilo a dotáhli jsme to do konce," pochvaluje si Jasinski.

Devět z deseti písniček je na novém CD v angličtině. Na albu s názvem Avenue to Emptiness však hudebníci nabízejí i jednu českou punkovku.

„Deska je o životě, lidé se s námi mohou ze všech problémů a trápení vykřičet. Čeština se nám do toho ale moc nehodí," přiznává kytarista.

Název Hannibal Lecter neboli fiktivní postava sériového vraha a kanibala z románů amerického spisovatele Thomase Harrise je podle Zdeňka pro kapelu výstižná.

„Je to sice šílenec, ale zároveň sympaťák a to se mi líbí. Jsem rád, že i přes krizi, kterou si kapela prošla, se název nezměnil. Patří k nám," dodal Jasinski.

Hannibal Lecter je po letech působení kapelou známou nejen v regionu a jeho okolí. Za sebou má řadu úspěšných účastí na soutěžích a zahrála si například i na zimním Master of Rock ve Zlíně, festivalu Rock Shock ve Vyškově, punkfestu Pod parou v Moravské Třebové, a mnoha dalších akcích. Začátky prý ale nebyly jednoduché.

„Mladé kapely dneska nikdo nepodporuje a mají to těžké. Nejsem zrovna zastáncem Superstar a podobných soutěží, ale jak jinak o sobě mají dát mladí vědět?" ptá se hudebník.

Zdeněk Jasinski se hudbou dnes živí, život to prý ale není vůbec jednoduchý a zbohatnout se takhle nedá. Provozuje proto také rockovou pivnici Kristýnka v Kojetíně, kde podporuje mladé umělce a dává jim prostor, jak se představit veřejnosti.

„Jsou to mladí a mnohdy talentovaní hoši. Vím, jak je to těžké, proto se snažíme dát jim aspoň tuto příležitost," uzavřel Jasinski.