První místo putovalo do Bratislavy. „Zvítězila dvojice Majko a Pesi. Sekundoval jim Rosťa a Denis z Hulína a třetí místo si odnesl David Patrik ze Zlína," sdělil konečné pořadí organizátor Eduard Kotíkov.

Zážitkem byla pro všechny už samotná návštěva akce. Publikum totiž podporovalo mladé nadějné závodníky hlasitým potleskem a pokřikem. Kromě dospěláků ale soutěžily také děti do patnácti let. Dorazili školáci z Holešova, ze Zlína, z Kroměříže ale i ze Slovenska.

Pomyslnou třešničkou na dortu byl doprovodný program, v němž vystoupil mistr České republiky v krasojízdě na kole Adam Pekař a profesionální taneční skupina break dancu Reborn squad breakers ze Zlína. Tanci, který na kole předvádí, se říká flatland.

Podle svých slov nebyl Adam Pekař ze Zlína zrovna zcela ve formě, měl totiž za sebou náročný program. Ale exhibice se mu nakonec k potěše organizátorů i všech návštěvníků vydařila. „Včera jsem měl exhibici v Jeseníku a prakticky jsem ani pořádně nespal," vysvětlil mistr republiky.

Ohlasy diváků na první ročník netradiční akce byly velmi kladné. „Akce byla výborná, hlavně děti byly skvělé. Nemůžu uvěřit, co všechno už ve svém věku dokážou," řekl návštěvník Petr Zajec ze Zlína.

Podobný názor měl také Kroměřižan Petr Neuman, který dorazil na akci o něco později.

„Mrzí mě, že jsem dorazil až k závěru akce a nestihl jsem ji celou. Veřím, že jsem přišel o hodně," zalitoval návštěvník.

Organizátoři byli s průběhem prvního ročníku akce spokojeni. Jestli uspořádají podobnou show znovu, však ještě uvidí.

Autor: Marek Hořava