V nabídce přibudou obory hry na violu, violoncello a výuka komorní hudby.

„Díky novému členění na orchestrální a sólovou část se v příštím roce rozšíří délka jejího trvání i počet vyučovaných oborů,“ řekl iniciátor a organizátor akademie dirigent Tomáš Netopil.

Právě orchestrální akademie zahájí 10. srpna 2020 program. Vybrané studenty ve věku od 15 do 24 let zde povedou hráči České filharmonie.

Orchestr ponese název Mladá filharmonie Dvořákovy Prahy a řídit jej bude právě Tomáš Netopil. Sólová akademie naváže od 15 do 22. srpna.

Lektoři jako Dalibor Karvay, Radek Baborák, nebo Michaela Fukačová si sami vyberou studenty do svých oborů. Zájemci se mohou ke studiu hlásit od prosince 2019.

Na bohatší program se může těšit také veřejnost, pro kterou akademie nabídne festival Hudební Kroměříž. Ten přinese tři koncertní řady: symfonickou, komorní a rodinnou.

Mimo to akademii doplní happeningy, workshopy a přednášky.

„Hudba se opět dostane například do Květné zahrady, ale i přímo do ulic města. Plánujeme také open air koncert,“ prozradila výkonná ředitelka akademie Jana Kubáčová.

Podrobnější program pořadatelé zveřejní v listopadu 2019, kdy také zahájí prodej vstupenek.

Letošní hudební akademii připomene mimořádný koncert Ozvěny LHAK, na němž vystoupí pětice vybraných talentů akademie v úterý 19. listopadu na Zámku Holešov.