Bude to velká událost pro milovníky tvrdé muziky. Na věhlasném festivalu Masters of Rock ve Vizovicích v roce 2020 vystoupí legendární kapela Judas Priest. Ve čtvrtek to sdělil šéf pořádající agentury Pragokoncert Jiří Daron.

„Horečnatě pracujeme na podobě pódia, aby naše show byla něco výjimečného. Zahrajeme i písně, které jsme ještě nikdy naživo nenabídli. Považujeme to za neuvěřitelný milník v historii kapely,“ sdělil frontman kapely Rob Halford.

„Je to i milník pro nás. V ročníku, kdy náš festival dosáhne plnoletosti,“ uvedl Daron.

Připomenul, že vyjednávání nebylo vůbec jednoduché. Nejprve je několik let oslovovali, aby na anglická heavy-metalová legenda na festival vůbec přijela. A podařilo se to až nyní.

„Řešili jsme náročné technické požadavky. Nakonec jsme objednali i ocelové pódium od společnosti Megaforce z Německa, na kterých hráli například AC/DC nebo Rammstein,“ dodal Daron.

Je prý nesmírně odolné vůči povětrnostním vlivům. „To by snad musel přijít uragán, abychom museli akci přerušit,“ dodal Daron. Fanoušci se mohou těšit i na levitující předměty či opravdu obří LED obrazovky.

Pódium je dlouhé 36 metrů, vysoké 16 metrů, musí ho stavět jeřáby a zapůjčení i instalace přijde na asi 3 miliony korun.

Letošní ročník se uskuteční v termínu čtvrtka 9. až do neděle 12. července 2020. Judas Priest zahrají v sobotu.

Právě díky této kapele se o dva dny dříve na veřejnost dostaly informace, kdo další příští rok vystoupí v areálu Likérky Rudolfa Jelínka. Původně se to měli fanoušci dozvědět až v sobotu na zimní a již vyprodané verzi festivalu, leč Judas Priest na svém facebookovém profilu sdíleli doposud tajný plakát vizovické akce už včera. Je tak známo, že v červenci na Valašsko přijedou mimo další Nightwish, Sepultura, Anthrax, Testament i třeba Amon Amarth.

„Bude to tak vůbec nejdražší ročník v historii,“ uvedl Daron.

„Je to také poprvé, kdy budeme mít rovnou dvě kapely, které vyprodají O2 arenu. Doposud to bývala maximálně jedna,“ dodal.

Jiří Daron tak věří, že i letos bude na letním festivalu Masters of Rock vyprodáno, což představuje 25 tisíc lidí. Lístky se začnou prodávat v sobotu za zaváděcí cenu 1800 Kč.

Ocenění
Vizovický festival se dočkal prestižního ocenění od odborníků na mezinárodní akci Prague Nouvelle. Konkrétně za to, že v roce 2019 nejvíce posunul naši hudební scénu kupředu. Na snímku šéf Pragokoncertu Jiří Daron.

DVD.
Už v sobotu se bude na akci Zimní Masters of Rock prodávat DVD z letošního letního festivalu. Obsahuje 6 hodin rozdělených do 13 rozhovorů a 35 záznamů koncertů hvězd.