Soutěž byla určena hudebníkům z Chřibsko – Karpatské oblasti, takže se na ni sjeli sólisté a kapely od Břeclavi po Olomouc.

Až z Adamova přijela na Trampskou portu skupina AKU. V nynějším pětičlenném složení hraje rok a v této sestavě se soutěže zúčastnila poprvé.

„AKU znamená Adamovská kulturní úderka. Každý z nás už hrál v jiných kapelách, spolu jsme přibližně rok,“ prozradil kytarista a zpěvák Michal Hrbek. Do Koryčan přijeli ale jen čtyři členové skupiny. „Jednomu z nás to bohužel nevyšlo,“ vysvětlil Hrbek.

Většina hudebníků z kapely prý už má na svém kontě nějaký úspěch v Trampské portě.

„Já ale ne, takže lze říct, že sem všichni vlastně jeli kvůli mně. Že bychom ale vyhráli, nevěřím, nemáme na to. Důležitější ale stejně je zúčastnit se,“ poznamenal Hrbek.

Kapela AKU nakonec ale postup do celostátního kola Porty, které se bude konat v Řevnicích u Prahy, vyhrála.

„Spolu s nimi postoupila sólistka Radka Panáčková. Autorskou soutěž a kategorii jednotlivců pak vyhrál Jan Blahýnka, v kategorii duo zvítězil Pepa Goja,“ přiblížil výsledky soutěže za pořadatele Jiří Drhlík.

Na Trampské portě zaznělo hned několik hudebních žánrů, jako třeba country, folk nebo folkrock.

Už asi popáté s trampskými či lidovými písněmi nebo folkově laděnými spirituály přijela do Koryčan kapela BPT ze Zlínska.

„Hrajeme už asi dvacet let. Na Trampské portě jsme vyhráli třikrát. Zúčastňujeme se ale i jiných soutěží,“ prozradila Martina Bužková ze skupiny BPT.