Svůj příběh představilo celkem devět osobností Zlínského kraje. mezi nimiž nechyběl například přední český dirigent Tomáš Netopil.

„Snažte se vždycky držet svou linii a vědět, že to co děláte, děláte opravdu pečlivě s nejlepším nasazením a vědomím," vyzval na závěr svého vystoupení.

Někteří řečníci měli s sebou i rodinné příslušníky: oční chirurg Pavel Stodůlka přijel se svou dcerou i manželkou. „Chtěly jsme ho podpořit, ale TEDx známe velmi dobře. V podstatě každý týden se dívám aspoň na jedno video z jiných měst, to že se konference koná i v Kroměříži, bylo pro mne milým překvapením, stejně jako kolik mladých lidí sem přijelo," poznamenala manželka známého zlínského lékaře.

Na chodu konference se podíleli i mnozí dobrovolníci. „Na dotaz kamarádů, kteří konferenci pořádají, jsem nabídla svou pomoc. TEDx jsem předtím vůbec neznala, ale přišlo mi to zajímavé," vysvětlila dobrovolnice Ivana Jurečková.

Prostory kina Nadsklepí se pod taktovkou organizátorského týmu Moniky Stachoňové a Petra Gremlici proměnily k nepoznání: ve vzduchu voněla káva a čerstvé pečivo, vznášely se heliem napuštěné červené balonky, které na sobě měly připevněné zajímavé výzvy, v předsálí kina zase vznikl koutek, kde si lidé mohli vyzkoušet neurofeedback a nechyběl ani stánek s kvalitní literaturou.

„Díky mnoha pozitivním reakcím další ročník zvažujeme, ale zatím nechceme nic slibovat na sto procent," uzavřela organizátorka Monika Stachoňová.