Za téměř dva roky od premiéry si vydobyla místo jedné z nejlepších veseloher současnosti. Důkazem je několik cen a zcela vyprodané reprízy nejenom na půdě Slováckého divadla.

„Jsem hodně nervózní. Komedie je to hezká, herci hrají skvěle, ale po dvou měsících práce už přesně nevím, jestli je to vtipné, nebo ne,“ přiznal těsně před premiérou režisér Robert Bellan a připomněl fakt, že nikde na světě si komedii ještě herci nevyzkoušeli. Slovácké divadlo totiž spojilo a upravilo dvě hry do jedné a o svolení uvést je v této podobě, muselo žádat samotného autora.

Režisérovy předpremiérové obavy byly ale zbytečné. Příběh záletného taxikáře, jenž má dvě manželky a usiluje o to, aby se na zapeklitou situaci nepřišlo, vyvolal nadšení ihned po prvním uvedení. „Zájem je srovnatelný s Rychlými šípy. A to jsme si mysleli, že těm se nic nevyrovná,“ potvrdil představitel jedné z hlavních rolí a mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník.

Hra sbírá i ocenění. Z Festivalu smíchu si herci přivezli titul Komedie diváků a porazili téměř desítku vybraných veseloher z celé republiky. „Pravidlo, že od takzvaného bulváru lze očekávat jen nenáročnou a spíš pokleslou legraci, nemusí platit vždy. Přistoupíme-li k textům s dramaturgickou i režijní vynalézavostí a bez levných fórků, výsledkem může být bujará podívaná, která rozesměje publikum jaksi generálně, bez ohledu na věk, vkus a intelektuální nároky. To se podařilo divadelníkům ze Slováckého divadla v Uherském Hradišti,“ napsal po zhlédnutí divadelní recenzent Jan Kolář na stránkách Divadelních novin.

1+2=6 bodovala i na domovské scéně. Stala se nejoblíbenějším titulem roku 2007 a hlavní ceny popularity si odnesli i představitelé hlavních rolí Zdeněk Trčálek a Jitka Josková.

Padesátá repríza je naplánovaná na 10. května.