Sedmašedesát nadšenců z různých koutů České republiky i Slovenska započalo hru na sedmi připravených stolech v devět ráno, finále pak vrcholilo až o půl jedenácté večer.

„Když jsme ještě neměli tolik stolů, často se to protáhlo i přes půlnoc,“ vyprávěl domácí hráč Jaroslav Chromec, který se podílel i na organizaci.

Podle jeho slov se amatérští hráči už navzájem znají a objíždějí turnaje u nás i na Slovensku. „Ten náš morkovický tradičně patří k nejlépe obsazovaným. Ale kdo ví, čím to ve skutečnosti je. Když mi totiž před turnajem volali účastníci, všechny hlavně zajímalo, jestli bude zabíjačka,“ smál se Chromec.

On sám připustil, že se mu na domácích turnajích tradičně daří. Tentokrát se však domácí hráči na stupně vítězů neprobojovali. První cenu v podobě dárkového balíčku, nového tága a lahve alkoholu ukořistil Slovák Pavol Štauder z Nového Mesta nad Váhom.

S průběhem turnaje byl spokojen i předseda Kulečníkového klubu Josef Hemmel. „Bereme to jako společenskou akci. Nejde jen o hru, ale i setkání a poklábosení,“ poznamenal Hemmel.

Jen organizátoři podle něj měli plno práce. „To se týká i úklidu. Vynést do schodů takovou metrákovou desku kulečníkového stolu není žádná legrace,“ dodal Hemmel.Turnaj v Morkovicích pořádají dvakrát do roka, další pokračování teď v klubu chystají na říjen.