„Druhý díl kabaretu Hvizdbyl komponovaný jako hudebně zábavný a vzdělávací, opět jsme si pozvali různé hosty z řad obyčejných lidí.,“ prozradila Vladimíra Dvořáková, která společně s performerem a výtvarníkem Jiřím Kuhlem pořad uváděla.

„Minule jsme diskutovali o holešovském zámku, u tohoto tématu jsme i tentokrát zůstali, ale zaměřili jsme se především na holešovskou hvězdárnu,“ přiblížila Dvořáková.

U kulatého stolu spolu diskutovali místní hvězdář Patrik Trnčák, správce zámku Jaroslav Radecki, historik Josef Bartošek a muž z lidu, hvězdárenský údržbář, pan Laďa.

Historie a fakta se v průbehu debaty prolínala se spoustou humorných narážek, například když moderátor pořadu řešil s hvězdářem, zdali už spatřil na obloze Boha.

Program vyplňovali svérázné písně a pořadatelé přichystali taky jedno velké překvapení: na pódium pozvali známého holešovského kouzelníka a mistra úniku Miroslava Svobodu, na jehož vystopení si mnozí dobře pamatují.

„Nemyslete si, že jsem už přestal kouzlit, to se až do smrti nezapomíná,“ připomněl hostům Svoboda.

Při představení plném žertovných triků přidal k dobru i několik historek. „Můj majstrštyk byl únik z hořícího lana, na kterém jsem byl ve výšce hlavou dolů přivázán. Jsem v tom třetí na světě. První je David Copperfield. Ale jen proto, že mě to viděl předvádět v Karlových Varech a okopíroval to,“ kasal se v žertu mistr úniku.

Návštěvníky Drive Clubu kabaret pobavil, z publika se totiž bez ustání ozývaly výbuchy smíchu.

„Viděla jsem jenom část, ale bylo to moc hezké. Kabarety si pamatuji jen z televize. A tady to bylo ještě lepší, mělo to svéráznou holešovskou atmosféru. Myslím, že to je dobrý nápad,“ podělila se o dojmy jedna z návštěvnic, Simona Havránková.