Jeho vystoupení bylo součástí pořadu nazvaného Čítárna. „Koná se u příležitosti čtyřicátého osmého ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně, protože Kroměříž je od loňského roku jedním z partnerských měst této významné kulturní události,“ vysvětlila knihovnice Hana Fialová.

Z pozvaných hostů festivalu padla volba na předčítání právě na Josefa Aloise Náhlovského. „Letošní téma je strašidla a strašidýlka a tajuplná knihovna, proto jsme mu vybrali knížku Miloslava Švandrlíka Drákulův švagr,“ nastínila knihovnice.

Výběr byl pro umělce překvapením. „Text jsem sice ještě neviděl, ale trému určitě nemám. Před čtrnácti dny mi vyšla knížka, kterou jsem nazval Krušnohorská kronika, ale tu bych nemohl číst tak malým dětem,“ poznamenal se svým typickým úsměvem Náhlovský, kterého podobná akce čeká ještě ve Vsetíně a v Otrokovicích.

Na setkání s hercem přišli žáci sedmé třídy ze základní školy Slovan v Kroměříži a jejich vrstevníci z tamního gymnázia. „Bylo to dobré a docela jsem se těšila. Na pana Náhlovského se někdy dívám v televizi a jeho humor se mi docela líbí,“ podotkla studentka gymnázia Martina Mrhálková.