Oblastní kolo celostátní soutěže má za cíl podporovat regionální lidové tradice. Tentokrát se na něm představili Ječmínek Mysločovice, Hulíňáček z Hulína, Zrníčko z Holešova, Klubíčko z Mateřského centra Kroměříž, Jabloňka z Martinic dokonce ve dvou seskupeních, Národopisný kroužek Oskoláček Mateřská škola Mánesova ulice a nakonec Maleníček z Lipníku nad Bečvou.

Děti na pódiu sklízely velké ovace.

„Je úžasné, že už i tak malé děti mají vztah k tradicím. Na to by se nemělo zapomínat. Přišla jsem se podívat na vnučku, která vystupovala s Klubíčkem. A moc jim to všem šlo," pochvalovala jedna z návštěvnic přehlídky Alena Rozehnalová z Kroměříže.

Udržovat kulturní kořeny má podle ředitelky domu kultury Daniely Hebnarové jistě svůj význam.

„Na pódiu divadelního sálu Domu kultury se představilo mnoho dětí, které se věnují hanáckému folkloru a kterým se tak daří uchovávat hanácké lidové tradice, což je strašně důležité," zhodnotila Hebnarová.

Kromě tanečních vystoupení byl pro přítomné připraven i doprovodný program. Během porady poroty vystoupili s divadelním představením loutkáři ze Základní školy Slovan v Kroměříži.

Milovníci folkloru se nemusejí obávat, že by folklor neměl v příštích letech v Kroměříži své místo.

„Věřím, že vytvoříme v Kroměříži plnohodnotný hanácký folklorní soubor od těch nejmenších až po největších," věří místostarosta Pavel Motyčka.