„Nová deska dostala název Night Walk with Me (Noci, se mnou pojď, pozn. red.) a je na ní deset skladeb. Je to v podstatě písničkářské album, skoro všechny věci jsem napsala doma v koupelně,“ prozradila zpěvačka Saša Langošová

Formace hraje od poloviny devadesátých let, získala nominaci na cenu Anděl v kategorii objev roku.

„V roce 1995 kapelu založil kytarista Roman Helcl společně s baskytaristou Davidem Václavíkem, bubeníkem Mirkem Poledňákem a se mnou. Zkoušeli jsme několikrát týdně, vídali jsme se i mimo zkoušky.V Hranicích bylo v té době okolo patnácti aktivních kapel, pořádalo se hodně koncertů, muzikou to tady prostě žilo. Nevím, kde se tehdy to spontánní nadšení mezi muzikanty i posluchači bralo ani kam později zmizelo, ale byla to skvělá doba a všichni na ni hrozně rádi vzpomínáme,“ popsala začátky kapely Langošová.

Ona a Roman Helcl zůstali z původní sestavy. Přidali se k nim pražští hudebníci, jako je například bubeník Tomáš Brožek z kapely Cirkus Praha. Do povědomí lidí se kapela začala prokousávat již krátce po svém vzniku. V roce 1999 třeba vyhrála soutěž mladých kapel Jim Beam Music.

„Umístili jsme se v anketě časopisu Report-Žebřík, dostali jsme Zlaté ucho Rádia Expres, za druhou desku Little Miss Behavin´and the Troublemakers jsme byli nominovaní na výroční ceny Televize Óčko v kategoriích Nejlepší domácí zpěvačka a Nejlepší domácí pop. Moc mě těší, že koncertujeme doma i v zahraničí a díky tomu jsme potkali mnoho úžasných lidí a muzikantů, se kterými jsme si zahráli a stali jsme se přáteli,“ uvedla Langošová, která s kapelou November 2nd v těchto dnech pracuje na nové desce s názvem Night Walk with Me.

Fanoušci na ní najdou deset skladeb a světlo světa spatří 27. dubna. „Aranže jsou postavené na akustických nástrojích, kromě kytary se objevuje například mandolína, dobro, banjo, pedal steel. Přiznávám, že několik rockovějších věcí je tam taky, ale celkově je naše hudba vyzrálejší a klidnější,“ vysvětluje zpěvačka.

S deskou, která vznikala postupně v Hranicích, New Yorku a Nashvillu, dokonce pomohla Suzanne Vega. Známá písničkářka totiž nové písně přehrála zvukovému mistru a legendárnímu producentovi Tchadu Blakeovi.

„Na zvuku se významně podílel rovněž producent Steve Walsh, který z nás, myslím, dostal to nejlepší, a zvukový mistr Tchad Blake desku smíchal a dodal zvuku neuvěřitelnou hloubku a šířku,“ popsala Langošová.

Její hudební cesta se s americkou zpěvačkou Suzanne Vega protnula poprvé v roce 1998. „Tuším, že na festivale E. T. Jam, kde jsme hráli s November 2nd a ona byla jednou z hlavních hvězd. Vega mi pak na večerním koncertě věnovala píseň In Liverpool. To byl pro mě jeden z nejúžasnějších zážitků. Kvůli téhle písni jsem totiž ve dvanácti začala sama psát. Bylo to jako by se uzavřel kruh. Od té doby se potkáváme párkrát do roka, vždy když Suzanne vystupuje v České republice nebo v některé ze sousedních zemí, viděly jsme se i vloni na podzim v New Yorku. V červenci bychom s November 2nd měli předskakovat jejím koncertům v Olomouci a ve Velkých Pavlovicích,“ dodala členka kapely, pro niž byla hudba již od malička součástí jejího života.

Začalo to tatínkem, který jí od narození zpíval a hrál na kytaru a později ji také naučil základy hudby. „Od pěti jsem hrála na housle, měla jsem skvělou učitelku Evu Vývodovou. Taky jsem zpívala v Hranickém dětském pěveckém sboru pod vedením Taťány Jonasové,“ dodala.