Už loni škola soutěž prezentovala živě na svých internetových stránkách a vyznavači gastronomie tak budou moci fandit soutěžícím nejen přímo na místě, ale i přes webové stránky školy, které budou přinášet krátké videovstupy.

„V pravidlech soutěže oproti předchozím ročníkům nedošlo k významným změnám: soutěžit budou opět odděleně junioři a senioři," podotkla Eva Košířová.

Letošní ročník je podle ní příslibem i díky sestavě zahraničních soutěžících. „Pro studenty je právě zastoupení cizinců skvělou příležitostí pro konverzaci v cizích jazycích a také pro navázání přátelství a získání nového pohledu na zpracování soutěžních úkolů s ohledem na regionální zvláštnosti," vysvětlila zástupkyně ředitele.

Letos budou v Kroměříži zastoupeny čtyři zahraniční země: Polsko, Portugalsko, Itálie a Slovensko. Soutěžit se bude ve čtyřech odborně zaměřených kategoriích: kuchař junior a senior, cukrář junior a senior, barista a sommeliér. V posledních ročnících se účast pohybovala okolo stovky soutěžících a to platí i pro letošní ročník, přihlášeno bylo 88 zájemců.

„Čtvrtek bude věnován především kuchařům juniorům, v pátek budou soutěžit kuchaři senioři, cukráři, sommeliéři a baristi," vysvětlila Eva Košířová.

A co budou letos soutěžící budou zpracovávat? V letošním klání musí zvládnout připravit v limitu 45 minut 4 porce pokrmů, kde je základní surovinou vepřová panenka (cca 600 g). Soutěžící budou v časovém limitu prezentovat dva druhy tepelné úpravy vepřového masa. Cukráři zase mají zvládnout v čase 50 minut (+ 25 minut na ozdoby) šest kusů cupcakes s tématikou čtvero ročních období (zdobený muffin).

„Senioři cukráři pak mají poněkud větší úkol a to doslova. Dorty ke stejné tématice čtvero ročních období mohou totiž dosahovat maximální hmotnosti do pěti kilogramů," podotkla zástupkyně pořádající školy.

U sommeliérů je kromě vědomostního testu z nápojové gastronomie klíčová práce s vylosovaným vínem (bílé, rosé, červené) a také harmonizace s vhodným pokrmem.

Umění servisu kávy je pak věnována baristická soutěž. „Mladí baristé připravují dvakrát espresso, dvakrát cappuccino a dvakrát volný nápoj," dodala Eva Košířová s tím, že součástí soutěže budou po celou dobu i pódiová vystoupení.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU