V pondělí ji na tamním náměstí Eduarda Beneše zahájila nová znělka Holešova, vystoupení mažoretek a dětské tanečně vokální skupiny Banana Vox.

„Jedním z vrcholů slavností bude bezesporu i vystoupení několika trubačských souborů. Pořadatelé plánují i troubení znělek z věží holešovských kostelů,“ nastínil František Sovadina z holešovského městského úřadu.

Vyvrcholení oslav bude o víkendu. „V sobotu dopoledne bude jednou z dominant právě průvod trubačů, rytířů řádu svatého Huberta a myslivců městem,“ přiblížil Sovadina.

Na letošní ročník kulturního festivalu se už lidé v Holešově těšili. „Je to báječný nápad. Každé město, které nějak kulturně funguje, by se mělo nějak prezentovat. A když se akce shrnou do těch sedmi dnů, tak je to výborné už proto, že lidé mají možnost vidět spoustu věcí,“ domnívá se Daniela Skýpalová z Holešova.

Pozitivní na celé akci vidí i fakt, že se v Holešově představí i družební města. „Je dobré porovnávat, co se děje jinde a vyměňovat sizkušenosti,“ uzavřela Skopalová.