Podobně je tomu i v Kroměříži. „Přímo město žádné oslavy nenaplánovalo. Nedělali jsme to myslím nikdy, takže ani letos. Určitě se tu ale bude něco dít, třeba oslavy Svátku práce politické strany ČSSD a podobně,“ vysvětlil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Žádný zvláštní kulturní program nepřichystali ani v Morkovicích, přesto se budou nad městem ode dneška tyčit hned tři májky. „Jednu staví náš sbor dobrovolných hasičů, druhou místní sokol a třetí si postaví samostatná část Slížany,“ vyjmenoval starosta Morkovic Pavel Horák.

Nijak speciálně neoslaví dny volna ani v Bystřici pod Hostýnem, na obvyklé pokládání věnců ale nezapomenou. „Památku vojáků uctíme nejdříve v sobotu v městské části Rychlov. Bystřici pak sváteční průvod zakončený pokládáním věnců čeká ve středu,“ upřesnil starosta města Zdeněk Pánek.

Na své občany nezapomínají ani v Holešově, na první sváteční květen pro ně připravili kulturní program v tamním zámku. „Máj slavíme každoročně dnem otevřených dveří. Letos to bude ještě mnohem zajímavější, protože zámek je zrekonstruovaný, a věřím, že se lidé dovnitř rádi podívají,“ informoval místostarosta Holešova Rudolf Seifert. Prohlídky opravených prostor zámku začnou vždy po půl hodině, na místě bude navíc doprovodný program. Děti se můžou těšit na kolotoče, dospělí pak na výstavy.

Vavříková Šárka