Letošní hody okořenilo také vystoupení krojovaných. Za obnovou této tradice stojí ředitel Kulturního klubu Hulín Libor Pecháček.

„Představilo se dvanáct krojovaných párů a zatancovali jsme slavnostní hanáckou besedu, kterou jsme cvičili od června," řekl Pecháček.

O titul nejlepšího hodového koláče soutěžilo letos pětadvacet vzorků. Mezi klasickými vdolky a svatebními koláčky se objevily i tvarové buchty a cvíbochy. „V letošním ročníku soutěžily kromě tradičních koláčů i různé moderní recepty. Výherkyněmi se staly tři rodačky z Hulína, které obdržely dárkové balíčky," vysvětlila organizátorka Jarmila Zakravačová.

V prostorách Kulturního klubu bylo vystaveno na devadesát fotografií, které představily současnou a dřívější podobu Hulína. Staré fotografie zapůjčil ze svého archivu bývalý hulínský kronikář a rodák Vlastimil Úlehla.

„Smyslem výstavy, bylo lidem z Hulína připomenout, odkud pochází. Nové fotografie jsme se snažili zachytit ze stejných pohledů jako na původních záběrech a poukázat tak na kontrast a proměnu města. Výstava zaujala hodně lidí," zhodnotil Úlehla.