Myšlenkou festivalu bylo představit špičkové podniky z Moravy pod jednou střechou a dopřát návštěvníkům netradiční zážitek. To se podle ohlasů návštěvníků organizátorům povedlo na výbornou.

„Právě jíme čokoládový dezert a je naprosto vynikající. Malinový přeliv s rybízem je výborný. Dodává dezertu příjemnou svěží chuť," zhodnotila Šárka Frýbortová, která na festival jídla přijela ze Zlína s kamarádkou.

Zalíbení si dámy našly také v chřestových specialitách.

„Chřest s bešamelem je také skvělý. Dnes jsem normálně obědvala, abych sem nešla úplně hladová, ale abych si jídlo s chutí vychutnala, což se mi daří," dodala Šárka Frýbortová.

Gastronomického festivalu v Kroměříži se zúčastnily poprvé, akce předčila jejich očekávání.

„Je to pro nás specifické tím, že jsme obě vegetariánky. Měly jsme obavu, jestli si tady vybereme, ale jsme velmi příjemně překvapeny. Téměř u každé restaurace najdeme něco vegetariánského, za což patří organizátorům velký dík," pochvalovala si Jarka Němcová.

Domácí restaurace Octárna lidem nabídla například konfitované jehněčí kolínko na jarní cibulce s rajčaty a domácím cibulových chlebem. Ochutnat tady návštěvníci mohli také jarní chřestový koláč, hovězí líčka na víně a řapíkatém celeru, kukuřičné kuře nebo třeba čokoládový dezert s malinovou šlehačkou.

„Dámy jsou na sladké, pánové víc na maso," zhodnotili kuchaři Pavel Navrátil a Jiří Flora.

Jejich favoritem bylo jehněčí kolínko a hovězí líčka. Kontakt s lidmi a reakce na jejich jídlo je prý nejlepší odměna za odvedenou práci.

„Podmínky venku jsou samozřejmě jiné, než v kuchyni. Je to však velmi příjemné. Přímý kontakt s lidmi je pro nás důležitý. Lidé se nás na hodně věcí ptají, chválí jídlo, takže je to dobré pro obě strany," dodal Pavel Navrátil.

Food festival se v Kroměříži konal po celé tři dny. Lidé tak mohli speciality šéfkuchařů ochutnat od pátku až do neděle.