„V dnešní době, kdy je většina kinosálů při živých přenosech z Metropolitní opery v New Yorku vyprodaná, mají posluchači jedinečnou příležitost zažít špičkové představení ve skvělém mezinárodním obsazení v mimořádně vhodném prostoru hlavního sálu zámku v Holešově,“ uvedla za holešovské Městské kulturní středisko Jana Slovenčíková.

Hlavních rolí se podle ní zhostí polská sopranistka, sólistka Varšavské opery Anna Mikolajzcyk a velká vycházející hvězda, německý tenorista Christoph Genz z Hamburké státní opery.

„Součástí operní produkce bude barokní tanec a ojedinělý světelný design, který velmi výrazně dotváří celkový vizuální dojem a hudební výraz. Dirigent Roman Válek bude řídit The Czech Ensemble Baroque Orchestra and Choir, režie se ujme Jana Janěková,“ dodává Slovenčíková.

Sobotní program bude ode dvou hodin věnován dětem.

„Spolu s profesionálními výtvarníky, hudebníky a herci se na chvíli stanou umělci a vyzkouší si, jaké to je být na pódiu, hrát na různé nástroje, kreslit různými technikami nebo si zahrát hereckou etudu,“ popsala.

O hodinu později se o zábavu postará dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, kteří vystoupí se svou Minioperou.

„Na zámek tak přijdou Šípková Růženka, Budulínek, Karkulka a také Dvanáct měsíčků. Na odpoledne pro rodiče s dětmi je vstup volný,“ upozorňuje Slovenčíková.

Večer pak světla velkého sálu zhasnou a rozsvítí se svíčky.

„Oproti velkolepě pojaté Händelově opeře to bude komorní večer s velmi intimní atmosférou, na kterém se představí Zemlinského kvarteto slavící velké koncertní úspěchy po celé Evropě,“ láká na akci Slovenčíková.

Dodává, že po smyčcovém kvartetu holešovského rodáka F. X. Richtera a strhujícím posledním kvartetu Mendelssohna-Bartholdyho se k souboru přidá klavírista Karel Košárek. Společně zahrají Klavírní koncert C-dur W. A. Mozarta.

O nic chudší ale nebude ani nedělní program. V jedenáct hodin dopoledne si mohou posluchači vychutnat vystoupení známého barytonisty, sólisty Národní opery v Praze Romana Janála

„Závěrečný večer pak bude patřit Ondřeji Havelkovi a jeho Melody Makers. Na koncertě s podtitulem Gershwin – Ježek, dva muži mezi nebem a jazzem zazní i slavná Rapsodie v modrém v původním aranžmá pro jazzový orchestr,“ uzavřela pracovnice kulturního centra.