Akce se koná od devatenácti hodin ve Sněmovním sále Arcibiskupského zámku v Kroměříži.

„Na programu koncertu jsou skladby staré i novodobé, některé z nich vybral pro sbor už jeho zakladatel a dirigent Jiří Šafařík. Jiné jsou z těch, které přibyly do repertoáru sboru za působení Radka Dočkala,“ informovala za Moravské madrigalisty Věra Kroftová. Na koncertu podle ní vystoupí také sólisté sopranistka Romana Pávková a tenorista Petr Julíček.

„Oba ještě jako studenti konzervatoře v Brně začínali prvními sólovými vystoupeními právě s Moravskými madrigalisty a zúčastnili se s nimi i zahraničních zájezdů, například v roce 1988 do Itálie a Rakouska,“ přiblížila Kroftová.

Sbor vždy byl a dodnes je sborem amatérským, kde se potkávají lidé různých profesí. Členy jsou milovníci zpěvu nejen z Kroměříže, ale i z blízkých a vzdálenějších míst Moravy.

„Dirigenti kladli velký důraz na hlasovou výchovu, proto se sborem po více než dvacet let spolupracovala jako hlasový pedagog emeritní pedagožka brněnské konzervatoře Blanka Chládková. Především díky její systematické práci je dnes zvuk jednotlivých hlasových skupin i sboru jako celku kompaktní a prokazuje vysoký stupeň hlasové kultury,“ doplnila Kroftová.